Бела салата
пилешка шунка, фета, павлака, краставица, јајце, сос
Цена:
110 ден.
Виетнамска салата
пилешко, зелка, морков, кромид, нане, сос
Цена:
110 ден.
Грав салата
црн грав, нане, кромид
Цена:
80 ден.
Грчка голема
Домат, краставица, фета, маслинки, пиперка
Цена:
130 ден.
Грчка мала
Грчка голема Домат, краставица, фета, маслинки, пиперка
Цена:
100 ден.
Ди Маре
макарони, туна, мајонез, павлака
Цена:
100 ден.
Домат салата
домат, кромид, сирење
Цена:
70 ден.
Зелена салата
пилешко, зелка, морков, кромид, нане, сос
Цена:
90 ден.
Ѕаѕики
краставица, павлака, зачини
Цена:
90 ден.
Италијана
макарони, шунка, кашкавал, мајонез, корнишони
Цена:
120 ден.
Кинеска салата
ориз, павлака, сирење, шунка, корнишон, лук
Цена:
120 ден.
Компир салата
Компир, туна, кромид
Цена:
100 ден.
Краставици салата
краставици, павлака, сос
Цена:
70 ден.
Краставици салата
краставици, павлака, сос
Цена:
70 ден.
Кристина
марула, пилешко, печурки, лук, прелив сос
Цена:
120 ден.
Кулен
кулен, јајце, компир, корнишони, прелив
Цена:
120 ден.
Макарони салата
макарони, туна, краставици, домат, марула, пченка
Цена:
140 ден.
Македонска салата
пиперка печена, домат, кромид, магдонос
Цена:
120 ден.
Медитеранска паста салата
макарони, пилешко месо, краставици, домат, сирење, маслинки, сос
Цена:
130 ден.
Мексиканска салата
црвен грав, пченка, кромид, домат, пиперка чили сос
Цена:
130 ден.
Мешана
домат, краставица, морков, цвекло, зелка, марула, сирење
Цена:
100 ден.
Мимоза салата
јајца, марула, краставица
Цена:
80 ден.
Морска салата
краби, макарони, домат, краставица
Цена:
130 ден.
Ориз салата
ориз, домат, пченка, јајце, маслинки, краставица
Цена:
100 ден.
Пилешка салата
пилешко, марула, пченка, домат, краставица
Цена:
120 ден.
Пченка салата
пченка, домат, краставици, маслинки
Цена:
120 ден.
Табуле
кус-кус гриз, нане, магдонос, домат, цеден лимон
Цена:
80 ден.
Таратур
краставица, павлака, орев, лук
Цена:
90 ден.
Тиролска салата
марула, ротквици, јајце, краставица, маслинки, пршута, пармезан
Цена:
130 ден.
Тост салата
печен леб, краставици, домат, кромид, сирење
Цена:
120 ден.
Тробојка
пилешко, марула, домат, печено лебче, сос
Цена:
120 ден.
Туна салата
туна, марула, кромид, домат, краставица, маслинки
Цена:
120 ден.
Фина салата
пченка, краставица, домат, кашкавал, маслинки
Цена:
120 ден.
Француска
Морков, краставица , домат, цвекло, зелка, маслинки, марула, јајце, сос
Цена:
120 ден.
Цезар салата
марула, јајце, сланина, печено лепче, сос
Цена:
130 ден.
Шеф салата
пилешко, домат, марула, шунка кашкавал, јајце, сос
Цена:
140 ден.
Шопска голема
домат, краставица, кромид, пиперка, сирење
Цена:
120 ден.
Шопска мала
домат, краставица, кромид, пиперка, сирење
Цена:
90 ден.
Шунка
шунка, компир, морков, краставица, мајонез, павлака
Цена:
120 ден.