МЕНИ

Телешка чорба

130 ден.

со лепче

Јагнешка чорба

140 ден.

сезонски

Макало

20 ден.

Луто

10 ден.

Печурка

20 ден.

Врат

20 ден.

Кулен

20 ден.

Сланина

20 ден.

Јајце

10 ден.

мал/голем

Француски тост сендвич

100 ден.

порција | сирење, домат, кулен, кашкавал

Француски тост

70/120 ден.

врат, кашкавал, павлака

Ладен сендивич

80 ден.

порција | намаз, кашкавал, шунка, марула, домат

Tуна сендвич

100 ден.

туна, домат, намаз, салатка

Затворен топол сендич

120 ден.

сланина, јајце, домат, марула, намаз

Сендвич со пилешка шницла и помфрит

150 ден.

Клуб сендвич со шунка

130 ден.

пилешка шунка | шунка, марула, сос, помфрит

Пржени лепчиња

100 ден.

во јајце со сирење и павлака

Мусли

80 ден.

Кајгана

80 ден.

3 јајца, лепче

Омлет

100 ден.

3 јајца, сирење, лепче

Омлет

120 ден.

со врат и кашкавал

Летна пиперкова

140 ден.

3 јајца, пиперки, домати, сирење, домати, сирење, лепче

Панцерота

70 ден.

со сирење

Панцерота

80 ден.

кашкавал и шунка

Панцерота

80 ден.

спанаќ и сирење

Панцерота Кус Кус

120 ден.

кашкавал, сланина, кулен, печурка

мала/голема

Овчо сирење 150 гр.

100 ден.

Овчи кашкавал 150 гр.

100 ден.

Кајмак 50 гр.

70 ден.

Маслинки

50 ден.

Павлака

50 ден.

Тиро со лепче

90/100 ден.

Пинџур сезонски

120 ден.

домати, пиперки, лук

Пршута

200 ден.

пршута, кајмак

Туршија пиперки

100 ден.

полнети со павлака фета

мала/голема

Компир во фурна

140 ден.

компир, павлака, сланина, сирење, кашкавал

Македонско грне со лепче

140 ден.

кашкавал, кравјо сирење, домат, пиперка

Поховани зденки

130 ден.

Похован кашкавал

150 ден.

порција

Похован кромид

150 ден.

со мед сос

Пилешки стапчиња

140/180ден.

со мед сос 200/300g

Пилешки стапчиња

180 ден.

со помфрит | порција

Колбавчиња

160 ден.

300g

Поховани тиквички

100 ден.

со павлака

Похован црн патлиџан

100 ден.

со павлака

Микс од пох. тиквички и црн патлиџан

180 ден.

Печурки во рернa

100 ден.

зачинети

Полнети печурки

130 ден.

со врат и кашкавал

Печурки во грне

180ден.

сланина, павлака, кашкавал

Палачинки солени

160 ден.

порција | кашкавал, шунка, павлака, печурки

Палачинки грне

180 ден.

павлака, шунка, печурки, кашкавал

мала/голема

Сирење во фолија

100/120 ден.

200 гр. кравјо/овчо сирење во рерна, маслиново масло

Биено сирење во фурна 200 гр.

150 ден.

порција

Биено сирење на око

180 ден.

порција | биено сирење потурено со јајце на око

Помфрит со сирење

80 ден.

Помфрит виџис

120 ден.

со сос

Помфрит виџис со пил. медаљони

240 ден.

со сос

Поховани маслинки

140 ден.

Даска ракија

300 ден.

туршија пиперки со фета и павлака, овчки кашкавал 150g, тиро, маслинки

Даска пивска

400 ден.

пилешки прсти 300g, виџис 200g, пилешки крилца со сос

Винска даска

550 ден.

биено сирење во фурна, пох. кашкавал, маслинки, полнети печурки, пох. зденки

Месна даска

650ден.

пилешки прсти 300g, пилешки крилца 300g, колбавчиња 300g, пржена сланина 300g, лепче

Круг

400 ден.

полнети печурки, похован кромид, пилешки стапчиња со сос, помфрит со сирење

Круг Кус Кус

750 ден.

биено сирење во фурна, пох.кашкавал, пох. маслинки, полнети печурки, пилешки медаљони, пох. зденки, лепче

Чадено сирење

150 ден.

Чадено сирење

160 ден.

со врат

Обично сирење

140 ден.

- со печурки 150ден. -зденка 160ден. -врат и печурки 170ден. -пилешко печурки и бел сос 180ден. -кари и пилешко 170ден.

Веге сирење

140 ден.

(карфиол, кашкавал, павлака, зачини)

Бело сирење

150 ден.

(фета, кашкавал, павлака, лук, зачини)

Луто сирење

150 ден.

(чили, фета, кашкавал, павлака, зачини)

Кус Кус сиренце

180 ден.

фета, кулен, печурки, сланина, кашкавал

Рижото

160 ден.

со печурки

Рижото

190 ден.

со пилешко и печурки

Рижото

220 ден.

со морски плодови

Лазањи

170 ден.

со месо

Лазањи

160 ден.

со спанаќ

Канелони

170 ден.

со мелено месо

Канелони

160 ден.

со спанаќ

Карбонара со сланина

170 ден.

таглиатели, макарони, шпагети

Тестенини на песто

160 ден.

Тестенини во фурна

150 ден.

со сирење

Тестенини во фурна

170 ден.

со туна

Тестенини со 4 вида сирење

190 ден.

пармезан, горгонзола, биено сирење, кравјо сирење

Шпагети

140 ден.

со рендано сирење

Шпагети

170 ден.

со болоњезе сос и пармезан

Тортелини

170 ден.

со сирење

Тортелини

170 ден.

со спанаќ

Тортелини

170 ден.

со месо

Равиоли

170 ден.

со месо

Равиоли

170 ден.

со спанаќ

Македонска салата

120 ден.

пиперка печена, домат, кромид, магдонос

Грчка салата

100/140 ден.

домат, крставица, кромид, марула, фета, маслинки, пиперка, оригано мала /голема

Шопска

100/170 ден.

домат, крставица, кромид, пиперка, сирење мала/голема

Мешана салата

120 ден.

домат, крставица, морков, цвекло, зелка, марула, сирење

Зелена салата

120 ден.

марула, зелка, брокула, крставица

Витаминска

100 ден.

цвекло, зелка, морков

Таратур

90 ден.

крставица, павлака, орев, лук

Цацики

90 ден.

крставица, павлака, зачин

Табуле

80 ден.

кус кус гриз, нане, магдонос, домат, цеден лимон

Бела - крем салата

130 ден.

пилешка шунка, фета, павлака, крставица, орев, лук

Француска салата

140 ден.

морков, крставица, домат, цвекло, зелка, маслинки, марула, јајце, сенф сос

Мимоза

80 ден.

јајца, марула, крставица

Мексиканска

150 ден.

црвен грав, пченка, кромид, пиперка, чили сос

Пршуто

200 ден.

пршута, марула, рукола, домати, пармезан, балзамико сос

Спанаќ

160 ден.

свеж спанаќ, марула, сланина, јајце, пармезан, дресинг сос со лук

Шеф

160 ден.

пилешко, домат, марула, шунка, кашкавал, јајце, сенф сос

Цезар салата

160 ден.

марула, јајце, сланина/шилешко, кубети, пармезан, сос

Песто салата

140 ден.

макарони, домат, пармезан, песто сос

Салата од свежо овошје и рукола

150 ден.

јаболко, портокал, брусница, орев, сирење, рукола

Пилешка салата

170 ден.

пилешко, марула, пченка, домат, крставица, сос

Туна салата

170 ден.

туна, марула, кромид, домат, крставица, маслинки, кубети 160 ден.

Бадем салата

160 ден.

марула, кашкавал, бадеми, портокал, морков, кубети, сенф сос

Пилешка салата

150 ден.

со свеж спанаќ и јаболко, орев, пилешко, сончоглед, суво овошје, сос дресинг

Фина

160 ден.

пченка, крставица, домат, кашкавал, маслинки

Рукола

160 ден.

рукола, марула, домат, пармезан, црни суви сливи, сос

Капрезе

140 ден.

моцарела, домат, босилек, маслиново масло

Тиролска

180 ден.

марула, јајце, крставица, маслинки, пршута, пармезан, сос

Париска салата

180 ден.

марула, рукола, спанаќ, моцарела, балзамико сос

Mедитеранска паста салата

160 ден.

макарони, пилешко, крставица, домат, сирење, маслинки, сос

мала 26cm/голема 30cm/фамилијарна 50cm

Капричоза

180/230/480 ден.

шунка, кашкавал, печурки доматен сос, оригано

Врат

190/250/560 ден.

кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Маргарита

170/210/450 ден.

кашкавал, доматен сос, оригано

Вегетаријана

180/220/480 ден.

кашкавал, печурки, пиперка, маслинки, доматен сос, оригано

Пилешка

180/230/480 ден.

пилешка шунка, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Сирење

180/220/480 ден.

сирење, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Печеница

200/260/580 ден.

печеница, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

мала 26cm/голема 30cm/фамилијарна 50cm

Пршута

220/280/680 ден.

пршута, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Сланина

200/260/560 ден.

сланина, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Италиана

200/260/550 ден.

мортадела, кашкавал, павлака, печурки, доматен сос, оригано

Калцоне

220/260/580 ден.

врат, шунка, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Кулен

200/260/580 ден.

кулен, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Чајна пица

200/260/600 ден.

чајна, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Стек пица

200/260/580 ден.

пилешки стек, кашкавал, кромид, пиперка, печурки, доматен сос, оригано

мала 26cm/голема 30cm/фамилијарна 50cm

Сицилијана

200/260/680 ден.

колбас, кашкавал, кромид, пиперка, печурки, доматен сос, оригано

Тропикал хавана

220/280/600 ден.

кашкавал, ананас, сланина, доматен сос, оригано

Пица таии

220/280/590 ден.

чадено пилешко, печурки, кашкавал, маслинки пченка, доматен сос, оригано

Пица мексикана

240/290/620 ден.

кашкавал, печурки, кулен, сланина, феферони, доматен сос, оригано

Везув пица

240/300/680 ден.

јајце, кашкавал, шунка, печеница, врат, печурка, сусам, доматен сос, оригано

Кватро формаги

230/290/680 ден.

кашкавал, рокфорд сирење, биено сирење, кравјо сирење, моцарела, доматен сос, оригано

Пица на песто

190/240/600 ден.

кашкавал, моцарела, босилек, песто сос, маслиново масло, бадеми, пармезан

мала 26cm/голема 30cm/фамилијарна 50cm

Моцарела пица

190/260/600 ден.

моцарела, домат, босилок, доматен сос

Рукола пица

230/280/650 ден.

кашкавал, пршута, печурки, рукола, оригано, доматен сос

Кајмаклија пица

240/280/650 ден.

кајмак, пршута, печурки, кашкавал, оригано

Карне пица

240/300/600 ден.

кашкавал, врат, чајна, шунка, печурки, доматен сос

Пица мераклија

230/290/580 ден.

кашкавал, сланина, колбаси, кромид, печурки, доматен сос, оригано

Чадена пица

250/300/620 ден.

кашкавал, пршута, печеница, врат, печурки, доматен сос, оригано

Туна пица

200/250/500ден.

туна, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

мала 26cm/голема 30cm/фамилијарна 50cm

Екселзиор

200/250/500 ден.

мелено месо, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Маринара

240/290/650 ден.

морски плодови, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Бела пица

230/280/600 ден.

кашкавал, сланина, спанаќ, сирење, павлака, печурки, оригано

Специјале пица

300/380/750 ден.

врат, пршута, кулен, печеница, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано

Македонска пица

200/250/500 ден.

кашкавал, црн патлиџан, тиквички, домат, маслинки, сирење, лук, доматен сос, оригано

Интегрална пица

180/230/650 ден.

интегрално тесто, доматен сос, кашкавал, пиперки, кромид, маслинки, печурки, оригано

Детска пица

120 ден.

кашкавал, сувомеснато по избор, печурки, доматен сос, оригано

Kус Kус

320 ден.

Кус Кус гриз, телешко, пилешко, зеленчук со сос

Tелешки мускул

280 ден.

во сос бургињон телешко динстано во вино и печурки со сос, компир и ориз гарнир

Виенска шницла

250 ден.

свинско каре, јајце, презла, помфрит гарнир

Париска шницла

250 ден.

свинско каре, јајца, презла, помфрит гарнир

Караџорџева шницла

280 ден.

свинско каре, јајце, кајмак, помфрит гарнир

Пилешка шницла

230 ден.

пилешки стек. јајце, презла, помфрит гарнир

Наполитана стек

200 ден.

пилешки стек во земјено грне, кашкавал, доматен сос

Пилешко во павлака

200 ден.

пилешко, печурки, павлака, пиперка, кашкавал, зачини, бел сос

Пилешко полнето

250 ден.

со шунка, кашкавал, и корнишони со помфрит гарнир

Пилешко полнето

230 ден.

со зденка и корнишони - помфрит гарнир и татар сос

Пилешки стек со кари

220 ден.

во сос од печурки со гарнир

Пилешки стек

240 ден.

во сос од бадем

Пилешки стек со сусам

220 ден.

во сос од печурки и гарнир

Пилешки стек во тестенини

200 ден.

прелив од бел сос со бадем

Пиле креол

180 ден.

пилешко, басмати ориз, сос од кари, банана и ананас

Клеменадла

250 ден.

во сос од печурки со гарнир

Селско месо

240 ден.

свинско, кашкавал. печурки, доматен сос

Месо во тесто

200/260 ден.

свинско месо, сланина, кашкавал, печурки

Пастрмајлија Кус Кус

180/240 ден.

свинско месо, сланина, кашкавал, печурки

Пастрмајлија Кус Кус

160/220 ден.

пилешко месо, кашкавал, печурки

Пита Кус Кус

220/280 ден.

200g свинско месо, 100g. пилешко месо, јајце, 100g сланина, кашкавал, сенф, сусам

Лепче

20 ден.

фурнаринка

Лепче карлетка

60 ден.

кашкавал, лук, зачин

Посна пацерота

80 ден.

Мешана салата

100 ден.

домат, крставица, марула, зелка, цвекло, морков

Табуле

80 ден.

кус кус гриз, нане, лимонов сок, домат

Ориз салата

160 ден.

ориз, домат, пченка, маслинки, компир, крставица

Туна салата

160 ден.

туна, марула, кромид, домат, крставица, маслинки

Компир салата

100 ден.

компир, туна, кромид

Домат салата

80 ден.

домат, кромид

мала 26cm/голема 30cm/фамилијарна 50cm

Пченка салата

150 ден.

пченка, домат, крставица, маслинки

Посна пица

160/200/400 ден.

растителен кашкавал, пиперки, домат, кромид, печурка, доматен сос

Интегрална пица

180/230 | 450 ден.

интегрално тесто, растителен кашкавал, маслинки, доматен сос, пиперка,домат, кромид, печурка

Жолта пица

180/220/450 ден.

пченкарно тесто, растителен кашкавал, маслинки, доматен сос, лук, босилок, пиперка, кромид

Посни тестенини во фурна

130 ден.

со растителен кашкавал/туна

Житно топче

60 ден.

пченица со мед и орев

Овошна салата

100 ден.

од свежо овошје

Топло – ладно

100 ден.

Торта парче

80 ден.

Трилече

60 ден.

Чоколаден мус

50 ден.

Чоколадно колаче

60 ден.

Палачинки

140 ден.

со нутела | порција

Палачинки

100 ден.

со џем | порција

Палачинки

120 ден.

со банана и еурокрем | порција

Палачинки

140 ден.

со банана, еурокрем и орев | порција

Палачинки

160 ден.

со банана и коњак сос | порција

Овошна салата

100 ден.

Куп кус кус

120 ден.

овошна салата со сладолед

Банана сплит

120 ден.

Сладолед

80 ден.

порција